Mokesčių grąžinimas yra galimas, jeigu jums priklausanti sumokėti suma ir reali valstybei jūsų sumokėta mokesčių suma skiriasi. Kitaip tariant, jeigu sumokėjote daugiau mokesčių, nei jums reikėjo sumokėti, tada turite teisę susigrąžinti dalį mokesčių. Iš kitos pusės, jeigu mes sumokėjome mažiau mokesčių, nei priklausė sumokėti, tada mokesčių inspekcija pareikalaus mūsų sumokėti skirtumą. Tačiau reikia žinoti, kad jeigu jūsų pajamos ir neviršija neapmokestinamos sumos, tai nereiškia, kad jūs neturite mokėti jokių mokesčių. Kad apskaičiuoti grąžinamą mokesčių sumą, reikia užpildyti atitinkamus dokumentus. Tačiau dėl mokesčių teisės sudėtingumo, daugelis savarankiškai nepajėgia užpildyti visų reikiamų formų ir surinkti reikiamų dokumentų.
Būtina gerai apskaičiuoti, kiek yra sumokėta mokesčių. Tuomet galima apskaičiuoti ir mokesčių permoką ir sužinoti sumą, kuri bus grąžinama. Įvairių naudingų patarimų, informacijos bei mokesčių skaičiuokles tam padaryti, galima surasti internete. O taip pat galima pasinaudoti ir bendrovių paslaugomis, teikiančių profesionalias mokesčių grąžinimo paslaugas. Tuomet galime būti garantuoti, kad mokesčių grąžinimu bus pasirūpinta tinkamai, o mes sutaupysime daug brangaus savo laiko. Tiesa, šios paslaugos yra mokamos. Dirbant kai kuriose užsienio šalyse, kai kurios pajamos gali būti iš viso neapmokestinamos. Taip pat, dažnai mes sumokame daugiau mokesčių nei mums priklausytų. Pavyzdžiui, kartais yra nuskaičiuojama 20 proc. mokesčių, kai turėtume mokėti tik 10 proc. Bet reikia atkreipti dėmesį, kad mokesčių permokos nėra sugrąžinamos automatiškai, todėl turime patys kreiptis dėl mokesčių grąžinimo. Kadangi skirtingose užsienio šalyse galioja skirtingi teisės aktai, neapmokestinamųjų pajamų dydis skiriasi.
Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje ši suma yra apie 6475 £. Praktiškai tai reiškia, kad £ 125 suma, uždirbama per savaitę, yra neapmokestinama. Bet pajamos, viršijančios šią sumą, yra apmokestinamos maždaug 22 proc. tarifu. Per metus pas mūsų darbdavį yra kaupiama informacija, susijusi su mokamais mokesčiais, o mokestiniams metams pasibaigus mes galime susigrąžinti mokesčio permoką. Susigrąžinant mokesčius, reikia turėti tam reikiamus dokumentus ir juos pateikti mokesčių inspekcijai. Nepriklausomai nuo užsienio šalies, kurioje asmuo dirbo, yra būtinas dokumentas iš darbdavio, kuriame būtų matomi mūsų gautos pajamos ir išskaičiuotas pajamų mokestis. Jeigu dirbote keliose užsienio šalyse ar kelete darboviečių, reikalingas ir atitinkamas skaičius šių dokumentų. Visada verta tiksliai apskaičiuoti savo permokėtą mokesčių sumą ir susigrąžinti šiuos pinigus sau. Galų gale, tai yra mūsų uždirbti bei mums priklausantys pinigai.